(Zam: 21.11.2014 r., godz. 11.07)

obchody

Kultywując w naszym przedszkolu tradycje patriotyczne w dniu 12 i 13 listopada dzieci z grupy VI wystąpiły w programie artystycznym „Z biegiem Wisły.”
Pragnąc uczcić Święto Niepodległość przedszkolaki ubrane w ludowe stroje recytowały wiersze i śpiewały piosenki o charakterze patriotycznym. Nie zabrakło też tańców ludowych: krakowiaka i kujawiaka oraz przepięknego tańca do pieśni zespołu Mazowsze pt. „Gęś wodą”.
W listopadzie dzieci brały udział w zajęciach „Polska to moja Ojczyzna”, które poświęcone były kształtowaniu postaw patriotycznych, a także w interesujący sposób przybliżały wiedzę na temat naszej ojczyzny. Mogliśmy również liczyć
na zaangażowanie rodziców, tata Kuby opowiadał dzieciom o roli Wojsk Lotniczych w obronie granic naszego kraju. Ze wzruszeniem wysłuchał wiersza pt. „Katechizm polskiego dziecka”, którego sam uczył się jako przedszkolak.
Wzięliśmy również udział w quizie wiedzy o Polsce zorganizowanym w Przedszkolu Miejskim nr 5, gdzie Olga godnie reprezentowała naszą placówkę, zdobywając wyróżnienie.

uroczystość

nasz gość

na spotkaniu z naszym gościem

Wytworzył: D.Bargłowska, data: brak danych