Innowacja
(Zam: 05.11.2014 r., godz. 09.24)

" Poznaję, doświadczam i rozumiem"

Realizując innowację „Poznaję, doświadczam i rozumiem- odkrywamy sekrety przyrody”, w październiku przedszkolaki z grupy VI wykonały „Jesienny zielnik”. Dzieci postarały się, aby choć na chwilę zatrzymać „Złotą, polską jesień” na kartkach papieru. Obserwowały zmiany jakie zachodzą w przyrodzie w związku ze zmieniającą się porą roku. Samodzielnie zbierały liście podczas wycieczki do lasu, uczyły się rozróżniać gatunki drzew, poznawały ich nazwy, opisywały kształt, kolor, fakturę i zapach liści. Po powrocie przedszkolaki dokładnie obserwowały liście przy użyciu szkieł powiększających. Wzbogaciliśmy też nasz Eko-kącik o dary jesieni przyniesione z lasu. Dzieci bardzo chętnie przystąpiły do pracy nad zielnikiem wykorzystując różne techniki plastyczne: wyklejanie, stemplowanie, odbijanie i decoupage. Te badawczo- plastyczne zajęcia wzbudziły wiele radości, wyzwoliły aktywność, pomysłowość i kreatywność, ale przede wszystkim przyczyniły się do bezpośredniego kontaktu dzieci z naturą.

wyprawa do lasu
w lesie