Wycieczka
(Zam: 10.10.2014 r., godz. 14.50)

Port Lotniczy Modlin

W dniu 03.10. 2014 r. dzieci z grupy VI wraz z nauczycielkami, dzięki uprzejmości mamy Oli, były na wycieczce w Porcie Lotniczym Warszawa - Modlin.
Przedszkolaki zostały zapoznane przez rzeczniczkę portu panią Magdalenę Bojarską z różnymi strefami lotniska, m.in. z terminalem pasażerskim, miejscem odprawy i kontroli pasażerów, lotniskową służbą ratowniczo-gaśniczą i płytą lotniska. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się wizyta u sokolnika, gdzie zapoznano je
z rolą ptaków drapieżnych (sokołów, jastrzębi i sowy) w zachowaniu bezpieczeństwa samolotów podczas startów i lądowań. W czasie pobytu na lotnisku dzieci mogły również wcielić się w rolę pasażerów uczestnicząc w odprawie dla pasażerów, transporcie lotniskowym autobusem z hali odlotów pod samolot. Ostatnim punktem wycieczki była obserwacja kołowania i startu samolotu pasażerskiego linii Ryanair do Holandii.
Wycieczka przyniosła wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

na lotnisku

Wytworzył: D. Bargłowska, data: brak danych