-
Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -   Redakcja  -  
-
- -
Przedszkole Miejskie nr 3
im. Koszałka Opałka w Legionowie
ul. Zegrzyńska 71,
05-119 Legionowo
tel./fax: (0-22) 772-96-66
e-mail: przedszkolem3@o2.pl
Foto
Strona Główna
-
Wersja do drukudruk
Aktualność
I Ogólnopolskie Dni Bezpiecznego Przedszkola
(Zam: 15.05.2014 r., godz. 13.26)

12-15 maja 2014

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich naszych przedszkolaków nasza placówka rozpoczęła realizację projektu Tydzień Bezpiecznego Przedszkola „Bezpieczne Przedszkole dziś -bezpieczne społeczeństwo jutro”.
Celem Dni Bezpiecznego Przedszkola jest przestrzeganie zasad postępowania warunkujących bezpieczeństwo.

„Bezpieczny świat przedszkolaka” – 12 maja w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjne dla wszystkich grup wiekowych z udziałem policjantki podkom. Moniki Dąbkowskiej. Dzieci serdecznie powitały zaproszonego gościa i z wielkim zainteresowaniem słuchały przekazywanych informacji. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Pani policjantka przybliżyła dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze (w jaki sposób przechodzić przez jezdnię), przypomniała także jak ważne jest to, aby każde dziecko jeździło w foteliku samochodowym z zapiętymi pasami bezpieczeństwa.
Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie bawić się w domu, przedszkolu i na placu zabaw. Policjantka ostrzegała również przed osobami nieznajomymi. Mówiła, że nie powinno się z nimi rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Zwróciła także uwagę na inne zagrożenia, np. jak zachować się podczas ataku psa. Dzieci przypomniały sobie też numery alarmowe. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, brały udział w różnych zabawach związanych z bezpieczeństwem.
Serdecznie dziękujemy za tak miłe i pouczające spotkanie, które pozostanie na długo w naszej pamięci.

spotkanie z policjantką

spotkanie z policjantką

spotkanie z policjantką

spotkanie z policjantką


13 maja wędkarze z PZW z Koła Wędkarskiego nr 48 z panem prezesem Michałem Laszukiem odwiedzili nasze przedszkole. Celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na przyrodę oraz zapoznanie dzieci ze sprzętem wędkarskim. W drugiej części spotkania dzieci miały okazję spróbować swoich sił w łowieniu ryb – pomocą i doświadczeniem służyli wędkarze. Zabawa była udana, a połowy obfite! Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą przyrodniczo- ekologiczną.
spotkanie z wędkarzami
spotkanie z wędkarzami

spotkanie z wędkarzami
spotkanie z wędkarzami14 maja nauczycielki we wszystkich grupach wiekowych przeprowadziły zajęcia „Zdrowy przedszkolak”. Dzieci przypomniały sobie poszczególne piętra piramidy zdrowego żywienia, szczególną uwagę skupiono na rozróżnianiu produktów zdrowych i niezdrowych. Przeprowadzono szereg zabaw, podczas których dzieci kolorowały, malowały, wycinały. Przedszkolaki doskonale bawiły się podczas zajęć, chętnie brały udział w zabawach dydaktycznych i ruchowych. W celu zachęcenia do zdrowego odżywiania dzieci samodzielnie wykonały „Owocowy szaszłyk” z dostępnych owoców: jabłek, bananów, ananasów, brzoskwiń oraz winogron. Wszyscy jedli z apetytem, doceniając smak i wartości odżywcze owoców. Podczas zajęć dzieci nauczyły się jak prawidłowo należy dbać o zdrowie, jak ważny jest w życiu ruch i prawidłowa dieta, zwłaszcza dla dzieci, które są w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju.
zdrowo...
zdrowo...

zdrowo...
zdrowo...

zdrowo...
zdrowo...

zdrowo...
zdrowo...

zdrowo...Dnia 14 maja odbył się V Legionowski Turniej Zdrowia Przedszkolaków organizowany przez Przedszkole Miejskie Nr 2 w Legionowie. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z gr. IV. Przedszkolaki zmagały się z zadaniami zorganizowanymi przez takie służy jak: Policja, Policja Rzeczna, Straż Pożarna, Straż Miejska, Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna, harcerze z hufca ZHP, nadleśnictwo . Dzięki współpracy i zaangażowaniu funkcjonariuszy i pracowników miasta dzieciaki mogły utrwalić, przypomnieć lub poznać szerzej wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, zdrowia, żywienia, działania na rzecz dobra innych. Ciekawe konkurencje, miła atmosfera oraz piękna pogoda sprawiły, że pomimo wysiłku, czas upłynął nam błyskawicznie. Hojnie obdarowani w nagrody-gadżety, z uśmiechami od ucha do ucha powróciliśmy z pamiątkową statuetką!
na turnieju zdrowia
na turnieju zdrowia
W dniu 15 maja odbył się przemarsz przedszkolaków naszego przedszkola po ulicach osiedla Piaski. Dzieci niosły transparenty z hasłami propagującymi bezpieczeństwo w poruszaniu się pieszych po drodze oraz ubrane były w odblaskowe kamizelki czym zwracały na siebie uwagę przejeżdżających kierowców.
bezpiecznie na ulicy
bezpiecznie na ulicy

bezpiecznie na ulicy
bezpiecznie na ulicy

bezpiecznie na ulicy
bezpiecznie na ulicy

bezpiecznie


Tego dnia również odbyło się w ogrodzie naszego przedszkola „Rowerowe popołudnie”. Zaprzyjaźniona mama Karolinki D. z gr. IV, która jest policjantką opowiadała dzieciom jak należy poruszać się bezpiecznie na rowerze, zaś tata Gabrysia opowiedział nam i pokazał swój nietypowy rower. Chętne przedszkolaki mogły spróbować swoich sił podczas pokonywania „mini trasy rowerowej”. Następnie przedszkolaki z pomocą policjantki bawiły się w „ruch drogowy”. Dziękujemy pani policjantce oraz tacie Gabrysia za cenne wskazówki, które na pewno się przydadzą podczas wakacyjnych wycieczek rowerowych.
rowerowe popołudnie
rowerowe popołudnie

rowerowe popołudnie
rowerowe popołudnie

rowerowe popołudnie
rowerowe popołudnie

Wytworzył: brak danych, data: brak danych
Wprowadził: Katarzyna Biernacka, data: 15.05.2014 r., godz. 13.26
Ostatnia aktualizacja: Katarzyna Biernacka, data: 21.05.2014 r., godz. 12.47
Liczba odwiedzin: 1059