Spotkanie ze strażakami
(Zam: 15.05.2014 r., godz. 12.46)

6 maja 2014

Dnia 6 maja do dzieci z grupy II przyjechali strażacy. Na co dzień pracują w Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim. Odwiedzili nas dzięki pomocy i uprzejmości pana Arkadiusza Janiszewskiego.
Strażacy przywieźli ze sobą sprzęt gaśniczy. Dzieci zobaczyły pełne umundurowanie niezbędne strażakowi w codziennej pracy, a nawet kombinezon potrzebny do akcji związanej z pszczołami, szerszeniami czy osami. Panowie zaprezentowali sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomach. Dzieci chętnie rozmawiały i brały czynny udział w spotkaniu. Na koniec wizyty goście zaproponowali dzieciom zabawę z wężem strażackim, przedszkolaki mogły polać trawę wodą z sikawki i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak w akcji.
Dziękujemy bardzo za spotkanie i życzymy wszystkiego najlepszego wszystkim strażakom w związku z niedawno obchodzonym Międzynarodowym Dniem Strażaka.

spotkanie ze strażakami

Wprowadził: Katarzyna Biernacka, data: 15.05.2014 r., godz. 12.46