Święto Niepodległości w naszym przedszkolu
(Zam: 22.11.2013 r., godz. 14.35)

11 listopada

Uroczystość jaką przygotowała grupa starszaków z okazji Święta Niepodległości była wspaniałą lekcją patriotyzmu.
Od najmłodszych lat uświadamiamy dzieciom kim jesteśmy. Uczymy je bycia Polakiem i miłości do Ojczyzny.
Kształtowanie pojęcia „Polak” zaczyna się od rozumienia tego, że mieszkam w tym samym kraju, mówię tym samym językiem, łączy nas wspólny symbol: Orzeł Biały, flaga biało-czerwona, hymn a także wydarzenia historyczne. Nasze przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w listopadowych zajęciach poświęconych tematyce patriotycznej. Różnorodne formy i metody wykorzystywane w codziennej pracy przybliżały dzieciom wiedzę o Ojczyźnie.
11 listopada- Święto Niepodległości to rocznica poważna i wielka. Wydawałoby się, że niemożliwa do uczczenia przez przedszkolaki. Okazało się, że w naszym przedszkolu potrafimy ją uczcić.
W dniu 13 listopada w godzinach porannych z tej okazji dla młodszych kolegów
i koleżanek, grupa starszaków przestawiła program artystyczny „ Polska to moja Ojczyzna”, na popołudniowy występ zaproszono rodziców. Dzieci ubrane w ludowe stroje z powagą prezentowały wiersze, piosenki patriotyczne i tańce ludowe. Wspólnie wygłoszony wiersz "Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy i zaśpiewany hymn zakończył przedszkolną uroczystość.

Wytworzył: Bator L., data: brak danych
Wprowadził: Katarzyna Biernacka, data: 22.11.2013 r., godz. 14.35