Innowacja „Polska- to moja Ojczyzna”
(Zam: 20.11.2013 r., godz. 15.28)

„W świecie polskich legend”

W związku z realizacją innowacji „Polska- to moja Ojczyzna” zaproszeni rodzice dzieci z grupy III aktywnie włączyli się w cykl zajęć „W świecie polskich legend”. Mama Leny przeczytała nam legendy pt. „Złota kaczka” i „Syrenka Warszawska”, przybliżając przedszkolakom historię herbu naszej stolicy. Tata Laury wspaniale wcielił się w rolę Smoka Wawelskiego, z którym kojarzymy Kraków, zaś mama Gabrysi zaciekawiła dzieci legendą o pierścieniu świętej Kingi.
W bardzo interesujący sposób opowiedziała im o kopalniach w Bochni i Wieliczce pokazując prawdziwe kryształki soli, które mogły obejrzeć, dotknąć i spróbować.
Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i zapraszamy do dalszego uczestnictwa w zajęciach z naszymi przedszkolakami.

grupa III

Wprowadził: Katarzyna Biernacka, data: 20.11.2013 r., godz. 15.28