w Legionowie

Akcja "Pola Nadziei"
(Zam: 15.10.2013 r., godz. 11.15)

2013r.

Drodzy Rodzice i Kochane Dzieci
Nasze przedszkole po raz kolejny przyłączyło się do udziału w międzynarodowej i ogólnopolskiej akcji hospicyjnej "Pola Nadziei" 2013/2014. Dzięki naszym staraniom w zeszłym roku otrzymaliśmy tytuł Przyjaciela Pól Nadziei.
Celem akcji jest propagowanie wśród dorosłych i dzieci postaw otwartych na drugiego człowieka, zwłaszcza człowieka cierpiącego. Pragniemy uczulić naszych wychowanków na los ludzi chorych, potrzebujących bliskości i pomocy. W dniu 11.10.2013 roku dzieci z grupy III wraz z wychowawcami posadziły na terenie ogrodu przedszkolnego cebulki żonkili, które są symbolem akcji, a zarazem jedynymi w swoim rodzaju "cegiełkami". Poprzez żonkilowe "Pola Nadziei" zbierane są datki na prowadzenie opieki nad nieuleczalnie chorymi oraz na różne akcje edukacyjne.

sadzenie żonkili