Nadanie tytułu:
(Zam: 23.05.2013 r., godz. 11.50)

"Przyjaciel Pól Nadziei"

Grono Pedagogiczne, rodzice i dzieci z naszego przedszkola przyłączyły się
we wrześniu 2012 roku do akcji hospicyjnej „Pola Nadziei” 2012/2013.
Pierwszym krokiem było wyjaśnienie dzieciom potrzeby wzięcia udziału w tak niezwykłej akcji i zakupienie cebulek żonkilowych, które zostały posadzone w przedszkolnym ogrodzie.
Nasze przedszkolaki również bardzo czynnie wzięły udział w konkursie plastycznym- kartka świąteczna dla chorego „Ubogi Jezus w Betlejem nadzieja dla ubogich”.
Ponieważ w tym roku szkolnym jednym z naszych bloków tematycznych jest cykl zajęć
„Być z innymi- nabywanie właściwych postaw moralnych i społecznych wobec siebie i innych” staramy się uwrażliwić dzieci na problemy osób chorych, niepełnosprawnych, a szczególnie jeśli dotyczą ich rówieśników. Dlatego też nasze przedszkolaki wzięły udział w pogadance dotyczącej pomocy małemu Kacperkowi, choremu na serce, któremu życie może uratować operacja oraz w akcji charytatywnej „Serce dla Serca”. Kwota zebrana podczas aukcji wykonanych przez dzieci kartek świątecznych zostanie w całości przekazana na operację serca małego Kacperka.
Nauczyciele wraz z dziećmi zorganizowali także występy z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszone zostały osoby starsze, dla których dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i wręczały drobne upominki własnoręcznie przygotowane. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem oraz zwiedzaniem sentymentalnej wystawy „Pamiątki z przeszłości- tak było w czasach naszych dziadków”. Panująca miła i serdeczna atmosfera dostarczyła gościom wielu niezapomnianych wzruszeń.
Pragniemy nadal uczestniczyć i angażować się we wszelkie formy pomocy osobom potrzebującym i chorym dając naszym przedszkolakom szansę na odkrywanie w sobie wrażliwości na los drugiego człowieka.

uroczystość nadania tytułu "Przyjaciel Pól Nadziei"

tytuł...

Wytworzył: D.Bargłowska, data: brak danych