-
Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -   Redakcja  -  
-
- -
Przedszkole Miejskie nr 3
im. Koszałka Opałka w Legionowie
ul. Zegrzyńska 71,
05-119 Legionowo
tel./fax: (0-22) 772-96-66
e-mail: przedszkolem3@o2.pl
Foto
Strona Główna
-
Wersja do drukudruk
Aktualność
Spotkanie z policjantami w gr I
(Zam: 24.04.2013 r., godz. 13.01)

19.04.2013r.

W piątek 19 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu policjantów. Zaszczycili nas swoją obecnością rodzice Karolinki D. Celem spotkania było przede wszystkim wyjaśnienie dzieciom jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola, w jaki sposób przechodzić przez jezdnię, jak bawić się bezpiecznie w przedszkolu i na placu zabaw. Funkcjonariusze przypomnieli także jak ważne jest to, aby każde dziecko jeździło w foteliku samochodowym. Miłą niespodzianką dla przedszkolaków było czytanie opowiadania pt. „Jak wróbelek Elemelek leśną dróżką szedł w niedzielę” przez panią policjantkę. Dzieci uważnie słuchały i analizowały zachowanie bohatera opowiadania.
Dzieci podczas spotkania zaprezentowały wierszyk pt. ,,Bezpieczna droga” oraz piosenkę. Dużą atrakcją było przymierzanie policyjnych czapek. Żadne dziecko nie przegapiło takiej możliwości. Zainteresowanie wzbudziły policyjne akcesoria – kajdanki oraz pałka. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie maluchy wręczyły policjantom dyplomy oraz kwiaty. Na koniec spotkania policjanci obdarowali nas policyjnymi gadżetami i książeczkami. Było to dla przedszkolaków niezapomniane przeżycie.
W imieniu przedszkolaków bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas.

spotkanie z policjantami

spotkanie z policjantami

spotkanie z policjantami

spotkanie z policjantami

Po spotkaniu z policjantami, zgodnie z tematem zajęć wybraliśmy się na spacer na skrzyżowanie ulic niedaleko przedszkola. Dzieci z uwagą obserwowały ruch uliczny, nazywały pojazdy, a przede wszystkim utrwaliły zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.
Dzieci z uwagą obserwowały ruch uliczny, nazywały pojazdy, a przede wszystkim uczyły się właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię.
spacer...

spacer...

spacer...

spacer...

Wytworzył: J.Kiraga, data: brak danych
Wprowadził: Katarzyna Biernacka, data: 24.04.2013 r., godz. 13.01
Ostatnia aktualizacja: Katarzyna Biernacka, data: 24.04.2013 r., godz. 13.55
Liczba odwiedzin: 1116