Jubileusz 25-lecia Przedszkola Miejskiego nr 3 i 5 urodziny Koszałka Opałka patrona przedszkola
(Zam: 19.04.2013 r., godz. 15.39)

17.04.2013 r.

Jubileusz 25-lecia Przedszkola Miejskiego nr 3 w Legionowie
i 5 urodziny Koszałka Opałka patrona przedszkola

17 kwietnia 2013 roku odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość 25-lecia istnienia placówki połączona z piątą rocznicą nadania imienia Koszałka Opałka.

Swoją obecnością zaszczycili nas znakomici goście:
- Iwona Zofia Rek z Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie - zastępca dyrektora Wydziału Zwiększania Szans Edukacyjnych;
- Roman Smogorzewski - Prezydent Miasta Legionowo;
- Janusz Klejment - Przewodniczący Rady Miasta Legionowo;
- Jacek Zawada - Radny Miasta Legionowo;
- Michał Laszuk- Prezes 48 Koła Wędkarzy;
- Dyrektorzy szkół, przedszkoli i żłobka;
- Rada Rodziców.

Pani Dyrektor Małgorzata Kiliś po powitaniu gości przedstawiła najważniejsze fakty z życia przedszkola.
W roku 1988 przyszły do nas pierwsze dzieci. Nazywaliśmy się wtedy Przedszkolem 169 przy Jednostce Wojskowej 1237. Pani Wanda Rosińska wraz z młodą kadrą podjęła trud urządzania placówki.
Po 15-tu latach w 2002 roku przedszkole przejęły władze samorządowe miasta Legionowo i wtedy zmieniło ono nazwę na Przedszkole Miejskie Nr 3 w Legionowie. W 2002 roku dyrektorem przedszkola została Pani Małgorzata Kiliś.
Od 2003 roku organizujemy Międzyprzedszkolne Warsztaty Twórcze, które objęły swoim zasięgiem legionowskie przedszkola. Celem ich jest rozbudzanie w dzieciach zdolności twórczych i przekazywanie nauczycielkom z innych przedszkoli naszych doświadczeń.
Tradycją przedszkola stały się uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela, Święta Niepodległości, Rodzinnych spotkań - Wigilia, Święto Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, piknik w ogrodzie przedszkolnym, wyjazdowy Dzień Dziecka, Pożegnanie Starszaków.
Wielkim wydarzeniem 2008 roku były obchody dwudziestolecia przedszkola połączone z nadaniem imienia Koszałka Opałka. Nasz krasnoludek ma już 5 lat. Urodziny Koszałka Opałka to święto wszystkich przedszkolaków, czas niespodzianek i ciekawych, twórczych zabaw.
Nasz patron pobudza wyobraźnię, zaprasza do poznawania świata i piękna naszej ojczyzny. Wzbogaca nasze działania, pomaga rozwiązywać postawione zadania. Razem z Koszałkiem "Uczymy się aby wiedzieć, działać i żyć wspólnie" - (J. Delors)
i razem z nim się bawimy.

Pani Joanna Kiraga - prowadząca uroczystość - zaprosiła dostojnych gości, pracowników, naszych przyjaciół o zaśpiewanie z dziećmi hymnu przedszkolnego.

Dzieci z grupy VI wystąpiły z przedstawieniem (przygotowanym pod opieką pań - Krystyny Traczyk i Maryli Liszkiewicz) pod tytułem "O Krasnoludkach i o sierotce Marysi". Miło było patrzeć na starszaki, którym udało się wzruszyć i zachwycić publiczność swoją wrażliwością i doskonałym aktorstwem. Na duże uznanie zasługuje pięknie zatańczony kujawiak.

Wielką radością i dumą dla nas był koncert naszych absolwentów , a teraz uczniów Szkoły Podstawowej Nr 8 w Legionowie pod kierunkiem pani Anity Rodak. Dzieci z klasy drugiej i młodzież ze starszych klas zaimponowała nie tylko dorosłej publiczności, ale przede wszystkim przedszkolakom, którzy z dużą uwagą i w skupieniu ich wysłuchały. Koncert instrumentalny jest częścią projektu edukacyjnego "Śpiewam, tańczę, gram i radość z tego mam".

W ramach obchodów jubileuszu odbyły się warsztaty twórcze - malowanie na koszulce konturu Koszałka i zorganizowany został międzyprzedszkolny konkunkurs plastyczny "Wędrówki Koszałka Opałka po Polsce". Nagrodzono 6 prac. Zwycięzcom nagrody książkowe wręczył prezydent miasta Pan Roman Smogorzewski.

Miłym przeżyciem dla najstarszych pracowników było wręczenie przez prezydenta za 25 lat pracy w naszym przedszkolu albumu i pamiątkowego dyplomu od dyrektora przedszkola. Od władz miasta przedszkolaki otrzymały zabawki, a dla wspólnego użytku podarowany został instrument muzyczny- keybord.

Multimedialny pokaz pod tytułem "Razem z Koszałkiem Opałkiem" - zmontowany przy współudziale naszego absolwenta Kuby Półgęska ucznia I klasy Gimnazjum nr 4 Zespołu Szkół w Legionowie - podsumował osiągnięcia i działalność naszego przedszkola.

Nasi goście i dzieci zostali zaproszeni przez Koszałka na jego urodzinowy tort.

Z okazji naszego jubileuszu otrzymaliśmy listy gratulacyjne od Mazowieckiego Kuratora Oświaty, od władz miasta - Prezydenta Miasta Legionowa, Przewodniczącego Rady Miasta, oraz wiele miłych życzeń od Rady Rodziców, rodziców i wszystkich gości.

17.04.2013r.

Wprowadził: Katarzyna Biernacka, data: 19.04.2013 r., godz. 15.39