-
Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -   Redakcja  -  
-
- -
Przedszkole Miejskie nr 3
im. Koszałka Opałka w Legionowie
ul. Zegrzyńska 71,
05-119 Legionowo
tel./fax: (0-22) 772-96-66
e-mail: przedszkolem3@o2.pl
Foto
Strona Główna
-
Wersja do drukudruk
Aktualność
Jesienne prace w ogrodzie Koszałka Opałka
(Zam: 08.10.2012 r., godz. 14.49)

27.09.2012

Pobyt dzieci na świeżym powietrzu jest dla nich niewątpliwą przyjemnością. Dzieci z naszego Przedszkola chętnie korzystają z uroków „Polskiej Złotej Jesieni” i wykorzystują materiał przyrodniczy do zabaw na placu przedszkolnym. Pod okiem opiekunów, dzieci zbierają jesienne liście, gromadzą je w kącikach przyrody, układają z nich kompozycje. Takie zadania kształcą i rozwijają twórczość dzieci.
Ale nie tylko to zajmuje czas naszym milusińskim. Mają też naturalną potrzebę działania, sprawiania czegoś pożytecznego, wypróbowywania się w coraz to nowych zadaniach. Wiele emocji i satysfakcji dostarczyły dzieciom prace ogrodnicze. Przed zimą trzeba przecież tyle zrobić …
W dniu 27 września dzieci z grupy „Średniaków” z zapałem uczestniczyły w ich sadzeniu cebul kwiatowych tulipanów, krokusów i żonkili w wyznaczonych miejscach pod opieką nauczycielek. W trakcie sadzenia zapoznane zostały z nazwami kwiatów oraz ze sposobem ich umieszczania w ziemi. Przedszkolaki robiły dołki, sadziły, podlewały i komentowały prace ogrodnicze, wybiegając myślami w daleką przyszłość, czyli wiosnę.

jesienne prace w ogrodzie...
jesienne prace w ogrodzie...

jesienne prace w ogrodzie...
jesienne prace w ogrodzie...

jesienne prace w ogrodzie...

Podsumowaniem naszych działań i współpracy z Fundacją Nasza Ziemia oraz udziału naszego przedszkola w konkursie grantowym Po stronie natury jest plakat „Z Koszałkiem Opałkiem gramy w zielone”.
plakat

Wytworzył: D.Rakocka, data: brak danych
Wprowadził: Katarzyna Biernacka, data: 08.10.2012 r., godz. 14.49
Ostatnia aktualizacja: Katarzyna Biernacka, data: 18.10.2012 r., godz. 14.21
Liczba odwiedzin: 798