„ Z KOSZAŁKIEM OPAŁKIEM GRAMY W ZIELONE”, CZYLI REWOLUCJA W OGRODZIE
(Zam: 03.09.2012 r., godz. 13.25)

Nasz ogródek

Przedszkolaki już wyjechały na zasłużone wakacje, a w naszym ogrodzie ekipa remontowo-budowlana, zgodnie z planem, przystąpiła do demontażu zrujnowanego tarasu oraz schodów. Kiedy uprzątnięto gruz, część terenu pokryto kostką i wykonano schody ewakuacyjne, pozostałą część wyrównano i zagrabiono.
Wykonanie tych prac pozwoliło przystąpić do realizacji konkretnych przedsięwzięć związanych z projektem ekologicznym „Z Koszałkiem Opałkiem gramy w zielone”.
Z grantu, który otrzymaliśmy za udział w konkursie, sfinansowano zaplanowane nasadzenia, sprzęt do prac ogrodniczych, estetyczne gazony na kwiaty,piodełka dla ptaków, ziemię ogrodową, korę, nawozy.
Podczas wakacyjnego dyżuru , nasi pracownicy, dzieci oraz autorka projektu nauczycielka Ewa Truszkowska, posadziły zakupione krzewy,rosliny wabiące motyle, odstraszające komary, byliny, zioła, kwiaty jednoroczne, wrzosy, rośliny zadarniające. Starszaki z grupy VI chętnie podlewały posadzone kwiaty.

ogródek

Wprowadził: Katarzyna Biernacka, data: 03.09.2012 r., godz. 13.25