Zajęcie otwarte
(Zam: 28.06.2012 r., godz. 11.47)

„Myślę, szanuję, chronię – czyli wielkie zasady Małego Ekologa”

Dnia 22.06.2012 w grupie VI odbyło się zajęcie otwarte z edukacji matematyczno-ekologicznej, które prowadziła nauczycielka Ewa Truszkowska. Dzieci relaksowały się słuchając odgłosów natury (pozycja Cooka wg P. Dennisona , płyta „Podróż do źródeł piękna”); utrwalały podstawowe zasady ochrony i poszanowania naturalnych zasobów przyrody (seria ilustracji „Jak być powinno” oraz „Jak być nie powinno”); uczestniczyły w zabawie ruchowej do piosenki „Rybka Mini” (wg układu choreograficznego R. Jakubowskiej); rozegrały dwie kolejki „Eko-gry”(z rezultatem remisowym!); w imieniu krasnala Koszałka Opałka zostały pasowane na Małego Ekologa (otrzymały medal Zielonego Liścia „Ekolog na 6+”); zagrały akompaniament do piosenki „Wesoło grają przedszkolacy” (trójkąty, bębenki, trąbki z tekturowych rulonów); wykonały plakaty o treści proekologicznej (Nie deptać !, Nie zrywać !).
W trakcie zajęć dzieci utrwalały liczebniki porządkowe, liczby parzyste i nieparzyste, odczytywały zakodowane czynności matematyczne, hartowały emocje, wdrażały się do koncentrowania się na instrukcji, uwrażliwiały się na piękno przyrody, wyrabiały umiejętność dostrzegania skutków oddziaływania człowieka na środowisko, kształtowały poczucie odpowiedzialności za przyrodę.

Koszałek ekolog

eko-prace