Dzień Marchewki
(Zam: 13.03.2012 r., godz. 10.14)

09.03.2012r.

Dnia 9 marca 2012 r. w ramach Programu
„Kubusiowi Przyjaciele Natury” obchodziliśmy w naszym przedszkolu „
Dzień marchewki”. Już od rana było widać, że nie jest to zwyczajny dzień.
Dzieci i nauczycielki przyszły ubrane w stroje o marchewkowym kolorze. Po śniadaniu wszystkie przedszkolaki zaprosiliśmy na Urodziny Marchewki. Uroczystość rozpoczęliśmy teatrzykiem w wykonaniu nauczycielek. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Na marchewki urodziny”. Następnie przedszkolaki rozwiązywały zagadki i różnorodne zadania, a także każda grupa zaprezentowała swój program (taniec, piosenki, wiersze). Spotkanie zakończyliśmy wspólnym tańcem przy piosence „Ogórek”. W tym dniu dzieci były w radosnych nastrojach i bawiły się świetnie. Od dziś pamiętają, że marchewka jest pomarańczowa, słodka, pyszna w surówce oraz gotowana . Warto ją chrupać często zamiast cukierka. Na dowód wspaniałej, marchewkowej zabawy popołudniu odbyły się warsztaty plastyczne uwieńczone wystawą.Całe przedsięwzięcie uświetniły „Marchewkowe cudaki” wykonane w domu wspólnie z rodzicami. Przez cały dzień w przedszkolu było niezwykle radośnie i wesoło.
Za rok na pewno znów będziemy świętować Dzień Marchewki.

marchewkowe świeto
marchewkowe święto