Promocja zdrowia
(Zam: 25.11.2011 r., godz. 11.21)

Spotkanie z pielęgniarką

Nasze przedszkole odwiedza wielu gości. Realizując temat Dbamy o czystość i zdrowie dzieci z grupy Krasnali oraz Starszaków zdobywały wiadomości na temat zdrowia i higieny. Podsumowaniem tematu było spotkanie z pielęgniarką- panią Katarzyną Komor. Przedszkolaki powitały gościa wierszem oraz piosenką. Podczas spotkania dzieci miały okazję obejrzeć strój pielęgniarki, dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat jej pracy, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przeczytała dzieciom wiersz o Brudasku, zadawała zagadki na temat higieny i wspólnie z nimi gimnastykowała się. Dzieci chętnie udzielały odpowiedzi na zadawane przez nią pytania, wykazując się przy tym dużą wiedzą. Wspólnie ułożyliśmy też receptę na zdrowie.
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki oraz zaprosiły panią Kasię do wspólnego wyjścia na spacer do ogrodu przedszkolnego.
Dziękujemy za spotkanie.

spotkanie z pielęgniarką