Marchewkowy Dzień
(Zam: 22.02.2011 r., godz. 12.33)

11 lutego 2011 roku w naszym przedszkolu odbył się Dzień Marchewki, którego celem było zachęcanie dzieci do zdrowego żywienia ze szczególnym uwzględnieniem jedzenia warzyw i owoców.

marchewka

Marchewkową zabawę rozpoczęliśmy już od rana. Ubrane na pomarańczowo dzieci witaliśmy zagadką smakową. Rozpoznanie smaku nagradzane było samoprzylepną, wesołą marchewką.
marchewka

O godzinie 9:30 wszystkie przedszkolaki zaprosiliśmy na Urodziny Marchewki. Uroczystość rozpoczęliśmy teatrzykiem kukiełkowym Koszyk Mruczka Heleny Bechlerowej w wykonaniu trzech nauczycielek.
marchewka

Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę Na marchewki urodziny. Następnie dzieci rozwiązywały zagadki i różnorodne zadania a także każda grupa zaprezentowała swój program (taniec, inscenizowane piosenki, rymowanki i wiersz). Zachwyciły nas i wzruszyły maluchy z najmłodszej grypy w tańcu z marchewkami. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym tańcem współczesnym przy piosence Urosnę wysoki.
Popołudniu odbyły się warsztaty plastyczne uwieńczone wystawą. Starszaki z grupy VI zrobiły sok z marchwi i jabłka. Całe przedsięwzięcie uświetniły Marchewkowe cudaki wykonane w domu wspólnie z rodzicami.
marchewka

Marchewkowy Dzień uznajemy za bardzo udany. Bawiliśmy się świetnie. Mamy nadzieję, że zmotywowane dzieci chętniej będą jadły warzywa i owoce.
Składamy szczególne podziękowania rodzicom, za przebranie dzieci na pomarańczowo, gratulujemy niezwykłej wyobraźni w tworzeniu cudów z marchewki i dziękujemy za zaangażowanie w nasze działania.

Wytworzył: E. Lewandowska, K. Rendzyniak, data: brak danych
Wprowadził: Małgorzata Kiliś, data: 22.02.2011 r., godz. 12.33