Tomasz Szwed w naszym przedszkolu
(Zam: 16.06.2010 r., godz. 12.39)

Klinika małych zwierząt w Lesnej Górce - czytanie książki przez jej autora

Tomasz Szwed

W dniu 14 czerwca 2010 w Przedszkolu Miejskim nr 3 im. Koszałka Opałka w Legionowie odbyło się niecodzienne spotkanie. Gościem przedszkola był Tomasz Szwed. Od początku spotkania artysta wprowadził miłą, serdeczną atmosferę i szybko nawiązał kontakt z dziećmi. Najpierw Tomasz Szwed pokazał się dzieciom jako piosenkarz. Zaśpiewał typową piosenkę country, a później własną kompozycję dla dzieci: „Myszka Mereszka”. Dzieci szybko podchwyciły melodię i zachęcone śpiewały wspólnie. Ciekawostką dla przedszkolaków były demonstrowane przez gościa instrumenty muzyczne – harmonijka ustna i kalimba. Szczególnie podobały się maluchom żarciki opowiadane za pomocą harmonijki ustnej, nawet harmonijkowy smutek wywołał eksplozję śmiechu.
Tomasz Szwed

Żywioł dziecięcy opanowany został czytaniem książki Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce, której pan Tomasz jest autorem. Nie lada wyzwaniem dla muzyka było akompaniowanie do nieznanych piosenek zaśpiewanych przez Patryka Mastalerza i jego brata. Wizyta zamknęła się piosenką na życzenie dorosłej części widowni - Jesteś moją czekoladą. Na zakończenie pan Tomasz podpisywał wszystkim chętnym swoją książkę.

Wytworzył: E. Lewandowska, data: brak danych
Wprowadził: Małgorzata Kiliś, data: 16.06.2010 r., godz. 12.39